OnePlus firmasının henüz piyasaya sürdüğü iki yeni telefon bulunuyor : OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro. İkisi de hem fiyat hem performans yönünden son zamanlarda çıkan telefonları geride bırakabilecek özelliklere sahip.

Günümüzde artık telefonlar oldukça pahalı ve işimize dahi yaramayan yeni özelliklerle piyasaya sürüldükleri için sade, performans bakımından güçlü ve ucuz telefonlar görmeye ihtiyacımız vardı, işte OnePlus yeni çıkardığı 2 telefonla bu imkanları kullanıcılara sağlamayı hedeflemiş gibi görünüyor.

one-plus-1

nePlus 8 ve OnePlus 8 Pro genel olarak benzer özelliklere sahip ama farklılıklar da mevcut;

OnePlus 8 90Hz görüntülemeye sahip , OnePlus 8 Pro ise 120 Hz.
OnePlus 8 Pro kablosuz şarj özelliğine sahipken OnePlus 8’de böyle bir özellik yok
OnePlus 8, OnePlus 8 Pro’ya nazaran daha ince ve hafif
OnePlus 8 3 kameraya sahipken OnePlus 8 Pro 4 kameraya sahip
OnePlus 8 Pro su geçirmezken diğer model olan OnePlus 8 su geçirebiliyor

one-plus-2

Her iki telefonun da kameraları oldukça gelişmiş ve gayet net ve kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor. İki telefon da 10x zoom yapabilme özelliğine sahip ve sahip olduğu 4 kamera sayesinde uzakta bile oldukça net fotoğraflar çekebiliyorlar.

İki telefon da Galaxy S20 ve LGV60 gibi Snapdragon 865 yonga seti (chipset) kullanıyor ve bu da demek oluyor ki batarya performansı konusunda kullanıcılar epeyce rahat edecek. Kanıt olarak da yapılan batarya dayanıklılık testlerinde diğer telefonlara fark atmasını gösterebiliriz.

one-plus-3

OnePlus 8 699 ABD doları (yaklaşık 4800 TL) gibi bir fiyattan, OnePlus 8 Pro ise4 899 ABD doları (yaklaşık 6200 TL) gibi bir fiyattan satışa sunulacak. Ülkemizde pahalı ancak Amerika ve Avrupa’da ucuz görülen telefonların yeni haberlerini ise sabırsızlıkla bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz