Günlük yaşantımızda iş, okul, ofis ortamı ev hayatı fark etmeksizin bilgisayarlar ve laptoplar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş durumdalar.

Kimi zaman çok basit ekipmanlar gerçekten hayat kurtarıcı oluyor. Biz de bu haberimizde sizlere işinize yarayabileceğini düşündüğümüz faydalı ve işlevli ekipmanları sıraladık.

Wireless Wi-fi Alıcısı

Masaüstü bilgisayarlarımız her zaman istediğimiz konumda olmayabilir internet kablosunun mesafesi yetmeyebilir ya da kablolu bir bağlantı, size  görüntü kirliliği yaratabilir hatta ve hatta laptop kullanıyorsanız bile internet alıcınız bozulmuş olabilir.

Bu gibi durumlarda hayat kurtaran bir parça olarak karşımıza çıkan Wireless Wi-fi adaptörleri basit bir USB bağlantısıyla bilgisayarınıza kablosuz internet sağlayan etkili ve portatif bir cihaz. Çok basit olan kurulumun ardından 50-150 Mbps internet hızını 10-50 Metre arası  sağlayabilen alıcı yanınızda taşımak içinde fazlasıyla yeterli bir boyuta sahip.

USB Çoklayıcı 

İnternet sorunumuzu halletmiş olsak bile gün içinde sıkça başımıza gelen en büyük sorunlardan biride USB, Hdmi, Kart Okuyucu gibi portların bilgisayarımızda bulunmaması kimi zaman yeterli olmuyor kimi zaman hiç bulunmuyor.

USB Çoklayıcılar piyasada fazlasıyla bulunuyor ama ne kadar kaliteli ve işe yarar olduğunu anlamak fazlasıyla önem taşıyor. Birden fazla çoklayıcı taşımaktansa tek bir çoklayıcıda USB Hdmi, Kart Okuyucu, Güç Girişi, Type-C olması sizi büyük bir yükten kurtarabilir hem laptoplarda hem de masaüstü bilgisayarlara bulunması gereken bir çok portu sağlayan bu ekipman gerçekten hayat kurtarıcı olabiliyor.

Wi-fi Menzil Arttırıcı

Wi-fi menzil arttırıcılar artık ev ve ofislerde fazlasıyla kullanılmaya başlanmış durumda peki ne işe yarar bu menzil yükselticiler. Evinizde mutlaka internetin az çektiği bazen hiç çekmediği yerler mutlaka olmuştur bu durumda imdadınıza yetişen menzil yükseltici routerlar basit bir kurulma sahiptirler prize tak-çalıştır özelliğinin yanı sıra telefonunuza uygulamasını indirerek birden fazla kullanma şansına sahipsiniz.

Sadece kablosuz menzil arttırmanın yanı sıra üzerinde bulunan RJ-45 portu ile kablolu bir şekilde de bilgisayarınıza internet sağlayabilirsiniz.

Kesintisiz Güç Kaynağı

Önemli bir sunum hazırlarken, yayın yaparken, ya da oyun dahi oynarken başımıza gelebilecek en kötü durumlardan birisi elektriğimizin kesilmesi olabilir.

Saatlerce uğraştığınız bir yazının birden bire yok olması ve emeklerinizin kaybolma hissiyatı üzücü olmasının yani sıra sizi epey sinirlendirebilir bu gibi durumlar da elektriğiniz sıkça gidiyor ve artık bu durumdan mağdursanız kesintisiz güç kaynakları sizin için ilaç niteliğinde olacaktır. Tıpkı powerbank gibi enerjiyi önceden depolayan ve kesinti anında devreye giren bu cihazlar 1-2 saatlik ortalama kullanımda işinizi görmeye yeticekdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz