Adobe Photoshop’un yeni serilerinde dil değiştirme işlemi yapmak oldukça kolay, orijinal eski sürüm Photoshop programlarında da aslında işlem basit ama bir çok kullanıcı orijinal sürüm kullanmamakta, bu sebep ile dil değiştirme kısmında bazen sorun yaşanılabiliniyor. Dil değiştirme konusunda genelde tercih edilen 2 yöntem var;

1. Yöntem

dosya

Üst resimde yer alan “tw10428.bak” dosyasının en sonunda yer alan “.bak” ibaresi şuanda kulllandığımız Photoshop uygulamasının dilinin İngilizce olduğunu gösteriyor, “tw10428.bak” dosyasının “tw10428.dat”  olarak değiştirseniz Photoshop programınız Türkçe diline dönmüş olacak.

2. Yöntem

Bir diğer yöntem de dosyalar ile herhangi bir değişiklik yapmadan dil değiştirmek. Photoshop programına girip üst menüden Düzen > Tercihler > Genel seçeneğine gidin.

Açılan pencerede sol taraftan Arabirim‘e tıklayın aşağıdaki resimde mavi dikdörtgen ile işaretlenen kısımda  menü karşınıza açıldığında dil seçeneklerine bakın. İngilizce dil seçeneği var ise İngilizceyi seçerek PhotoShop Programını İngilizce kullanabilirsiniz.

dosya-2

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz