Apex Legends, şu anda piyasada bulunan en popüler battle royale oyunlarından biri. Fortnite ve PlayerUnknown’s Battlegrounds’tan farklı olarak, oyun henüz mobile geçiş yapmamıştı. Apex Legends Mobile, hayranların oyunu telefonlarda ve diğer mobil cihazlarda ilk kez oynayabileceklerini işaret edecek.

Yeni oyun Respawn’da geliştirildi ve özellikle mobil cihazlar düşünülerek tasarlandı. Geliştirilmiş dokunmatik kontrollere ve diğer optimizasyonlara sahip olacak. Respawn, projeyi ana oyuna sadık kalan “Apex Legends’ın yeni bir versiyonu” olarak tanımlıyor.

apex-mobile

Yeni oyun, konsol muadili gibi ücretsiz olacak ve kendi savaş geçişine, yeni sürüme özgü öğelere sahip olacak. Respawn, oyunun oyunculara maçlarda avantaj sağlayan mikro işlemlerin “asla” ödenmeyeceğini belirtiyor.

İşin püf noktası, oyunun diğer sürümlerle çapraz oynamaya sahip olmayacağıdır. Respawn, bunun tamamen yeni bir oyun olduğunu, orijinalin mobil bir portu olmadığını vurguluyor. Bu, mobil oyuncuların herhangi bir platformdaki rakiplerle eşleşmesine olanak tanıyan Fortnite gibi oyunlardan farklı bir stratejidir.

apex-mobile-2

Oyun için ilk bölgesel testler bu baharda başlayacak. Respawn, daha fazla bölgede piyasaya sürülmeden önce Hindistan ve Filipinler’deki birkaç bin oyuncuyla test etmeye başlayacağını söylüyor. Testler Android cihazlarda başlayacak ve iOS desteği ileriki zamanlarda gelecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz