Facebook hesabınızı kapatmak mı istiyorsunuz? Verilerinizi kaybetmekten artık endişelenmenize gerek yok. 

Facebook hesabınızı silmeye hazır mısınız? Yıllardır yüklediğiniz fotoğrafları kaybetmekten veya eski sevgilinize gönderme yaptığınız çocuksu, komik gönderilerinizin silinmesinden mi endişe ediyorsunuz? Facebook artık bütün verilerinizi diğer platformlarla paylaşmanıza olanak sağlıyor. 

Facebook bütün dosyalarınızı ZIP dosyası olarak indirmeye ya da fotoğraflarınızı ve videolarınızı özellikle Google PhotosDropboxBackblaze ve Koofr gibi uygulamalarla paylaşmanıza olanak sağlıyor. Nisan itibarıyla, Facebook durumlarınızı ve gönderilerinizi diğer platformlara transfer edebileceksiniz. Facebook, gelecekte daha fazla platformla işbirliği içinde olmayı planlıyor. 

CNET muhabiri Queenie Wong’un bildirdiğine göre, Facebook’un verileri aktarma aracı, Amazon ve Google gibi teknoloji şirketlerinin tekel gücünü kullanarak, rakiplerini usülsüz bir şekilde bastırdığı için, Facebook yönetimi suçlamalar ve davalarla karşı karşıya kalmış durumda.

Facebook geçtiğimiz yıl, kullanıcılarının başka platformlara veri aktarmada yaşadığı sorunlar üzerine veri aktarma seçeneklerini genişletme kararı aldı. Facebook fotoğraflarınızı, videolarınızı ve durumlarınızı nasıl aktarabileceğinizi aşağıda sırasıyla derledik. 

Facebook fotoğraf, video ve durumları nasıl transfer edilir? 

Facebook’un güncellenmiş transfer aracıyla fotoğraflarınızı, videolarınızı ve gönderilerinizi kolayca başka bir platforma transfer edebilirsiniz. 

1- Facebook masaüstü üzerinden sağ üstte bulunan ok simgesine tıklayınız. 

Ayarlar ve gizlilik > Ayarlar > Facebook bilgilerin 

2-Bilgilerinin bir kopyasını aktar seçeneğine tıklayın ve Facebook şifrenizi girin 

3-Neyi transfer etmek istediğinizi seçin, bir fotoğrafı ya da tüm albümü seçebilirsiniz. Fakat gönderiler için maalesef aynı durum geçerli değil, yalnızca Tüm gönderileri kopyala seçeneği bulunuyor. 

4- Alt menü’den verilerinizi hangi platforma aktaracağınızı seçin. 

5- Aktarmayı onaylayın. 

 

Tebrikler, artık Facebook hesabınızı tamamen yok etseniz bile verileriniz kaybolmayacak ve başka platformlar üzerinden ulaşabileceksiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz