Sony, kullanıcılarından gelen geri bildirimlerin ardından PS Vita ve PS3 dijital mağazaları kapatma planlarını tersine çeviriyor. Sony, 2 Temmuz 2021’de PSP ticaret işlevini “kullanımdan kaldırmayı” planlıyordu.

PlayStation Blog’daki bir gönderide Sony Interactive Entertainment CEO’su ve Başkanı Jim Ryan, şirketin “yanlış karar” verdiğini açıkladı. “PS3 ve PS Vita için satın alma desteğini sonlandırma kararını ilk verdiğimizde, bu, eski cihazlar için ticari destek zorlukları ve bizim için daha fazla odaklanma dahil olmak üzere bir dizi faktörden doğmuştu. Kaynaklarımızın büyük kısmını oyuncularımızın çoğunluğunun oynadığı yeni cihazlara yönlendirecektik.

Artık çoğunuzun yakın gelecekte PS3 ve PS Vita’da klasik oyunlar satın almaya devam edebilme konusunda inanılmaz derecede tutkulu olduğunuzu görüyoruz. Bu yüzden operasyonlara devam etmek için bir çözüm bulabildiğimize sevindim. “

ps-vita

Ryan ayrıca kullanıcılarına geri bildirimleri için teşekkür ederek “PlayStation topluluğumuzun desteğini her zaman dinliyor ve takdir ediyoruz” dedi.

Son zamanlarda, kullanıcılar belirli PS3 oyun eklentilerinin indirilmesiyle ilgili sorunlar yaşadıklarını bildirdiler ve bunun önümüzdeki mağaza kapanışlarına bağlı olduğu varsayıldı. Her iki durumda da Sony, PSNProfiles’teki bir gönderiye göre, etkilenen oyunların her biri için ayrı eklentiler yayınlayacak.

PS3 ve PS Vita mağazalarının kapanacağına dair ilk haberlerle birlikte, bu platformlardaki oyunların belirli fiziksel sürümlerinin fiyatları fırladı. Dijital mağazaların çalışmaya devam edeceği için fiyatların düşüp düşmeyeceği belli değil. Oyuncular, Sony’nin son kararının ardından dijital mağazalardan oyunları  indirmeye devam edebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz