Microsoft, Fortnite ve Call of Duty: Warzone gibi çok oyunculu oyunların bir listesi için çevrimiçi oynamayı herkese ücretsiz hale getirdi. Xbox sahiplerinin artık çevrimiçi oynaması ücretsiz oyunları oynamak için bir Xbox Live aboneliğine sahip olmaları gerekmiyor.

Ocak ayında Microsoft, Xbox Live Gold fiyatını artıracağını duyurmuştu. Bu, kullanıcılarından anında tepki çekerek Microsoft’un geri adım atmasına neden oldu. Kararı tersine çeviren şirket, ücretsiz çevrimiçi oyunları Xbox Live üyeliği olmadan da oynamaya sunmayı planlıyor.

Microsoft, bugün itibariyle ücretsiz olarak çevrimiçi oynanabilecek 50 oyunun bir listesini yayınladı. Listede Fortnite ve Warzone’a ek olarak Destiny 2, Warframe ve Roblox gibi popüler oyunlar da yer alıyor. Oyuncular, hangi oyunların Xbox Live gerektirip hangilerinin gerektirmediğini kontrol etmek için Microsoft Store’a bakabilir.

Microsoft, Microsoft platformlarında daha fazla ücretsiz oyun başladıkça desteklenen oyunlar listesinin artacağını söylüyor. Değişikliğin bir parçası olarak Microsoft, SSS sayfasına göre Nisan sistem güncellemesinde Grup Arama özelliğinin kilidini açacak. Oyuncular, oynaması ücretsiz oyunlarda ücretli oyun modlarına erişmek için yine de Xbox Live’a ihtiyaç duyacak.

xbox

Stratejik olarak, Microsoft’un rakiplerinin ücretsiz oyunlarla nasıl başa çıktığı göze çarpıyor. Nintendo Switch sahipleri, Nintendo Online üyeliği olmadan Fortnite gibi oyunları oynayabiliyor. Aynı durum, PlayStation sahiplerinin belirli çevrimiçi oyunları oynamak için bir PS Plus aboneliğine sahip olmasını gerektirmeyen Sony için de geçerli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz