Bu yazımızda çok küçük bir eklenti kullanarak WordPress sistemlerde /wp-login.php giriş yolunu değiştireceğiz.

WordPress giriş yolunu değiştirmek kullanıcılar tarafından çok fazla gerek duyulmuyor ama bazı durumlarda  işinize lazım olabilir, giriş yolunuza herhangi bir yapılacak saldırıyı önleyebilirsiniz, sizden başka kimse giriş yolunuzu bilmez.

Gizliliğe ve güvenliğe önem verenlerin hoşlarına gidebilecek bir eklenti.Eklentiyi yükleme kısımları herhangi bir eklentiyi yükleme kısımları ile aynı arada hiç bir fark yok.

eklenti-yukleme-1

WordPress panelimize girdikten sonra sol tarafta yer alan menüden “Eklentiler” kısmından “Yeni ekle” kısmına giriyoruz.

eklenti-yukleme-2

Sağ üst köşede arama kısmına “WPS Hide Login” yazarak yükleyeceğimiz eklentiye ulaşabiliriz. Resimde kırmızı ok ile gösterdiğimiz eklenti yükleyeceğimiz olan eklenti.

Eklentiyi yükledikten sonra WordPress panelimizde sol tarafta yer alan menüden “Ayarlar” kısmına girerek eklentinin ayarlarını yapabileceğiz

eklenti-ayarlari

ayarlar-1

Eklenti ayarları çok basit, bizlere 2 seçenek sunuyor 1. seçenek Login url yani giriş yolunu değiştirme, 2. giriş yapmayan bir kullanıcı /wp-admin.php veya /wp-login.php dosyasına erişim sağladığında 404 hata sayfasına yönlendirilmesini sağlıyor.

Login url kısmında yer alan ayarı istediğiniz değeri yazabilirsiniz, bu yazacağınız değer WordPress sisteminize yeni giriş adresiniz.

Redirection url kısmını 404 ise herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok ama eğer isterseniz değiştirebilirsiniz, farklı sayfalara yönlendirme yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz